Aj zlé počasie je na niečo dobré - tvorivé nápady

Aj zlé počasie je na niečo dobré - tvorivé nápady

Domov / Blog / Aj zlé počasie je na niečo dobré – tvorivé nápady
https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2018/11/vajicka-na-strome-m.jpg

„Mami, prečo musí byť takéto hnusné počasie?“ vyzvedali nešťastne deti, ktoré by boli najradšej od rána do večera vonku. „Musí niekedy aj pršať a byť škaredo, “ odpovedala som, sama netušiac aká je správna odpoveď na ich otázku.

Vráťme sa ale na začiatok.

Už dlhšie som nosila v hlave jeden tvorivý nápad. Máme doma pri zrkadle vázu, do ktorej si vždy niečo pekné naaranžujem. Aj keď sa dosť často stáva, že výzdoba nevydrží dlho, lebo malé zvedavé prsty detí musia všetko ohmatať, beriem to ako výhodu – keď je výzdoba zničená, som viac motivovaná spraviť nejakú novú.

Tentokrát sa mi veľmi zapáčil nápad ponaliepať na konáriky veselé farebné chlpaté guličky /pom-pom/. Na obrázku to vyzeralo skvele a povedala som si, že to musím určite vyskúšať.

pom-pom guličky na dekorácie v byte

Ale poznáte to, najprv nie je čas, keď už si človek nájde čas, tak v obchode nemajú farebné guličky, iba guličky jednofarebné. Keď som vymyslela ako vyrobím guličky farebné, tak mi chýbala už len posledná vec – konáriky.

Nič také zložité, zájsť do lesa a poobzerať sa po nejakých vhodných konárikoch…

…ale nič zložitejšie ako za dažďa a snehu, v zime a vetre, ktorý preniká až do kosti, vybrať sa hľadať konáriky. Pripadala som si ako Maruška, ktorá sa v januári vybrala na fialky ?

 

No nič, bude to musieť pár dní počkať, utešovala som sa, aj keď v duchu som stále rozmýšľala, kde by som konáriky našla. Tú noc bol naozaj ukrutný vetrisko.

Poobede, keď sme sa vracali domov a vystupovali sme z auta, mi zrazu Lukáško hovorí: „Aha koľko konárov!“ Pri slove konár som zbystrila pozornosť, obzrela som sa a naozaj, pod stromami bolo po silnom vetre kopec olámaných konárov zo stromov.

Presne také, aké som potrebovala.

Konáre ako vhodná bytová dekorácia

Chvíľu som ostala prekvapene stáť a potom som mu povedala: „Vidíš, tak toto bol ten dôvod, prečo muselo byť také škaredé počasie. Aby sme mohli tvoriť!“

Nikdy by mi nenapadlo, že tento môj problém sa bude dať vyriešiť tak hladko.

Ak by ste sa rozhodli, že si chcete takúto výzdobu spraviť aj u Vás doma, budete na to potrebovať:

  • farebné chlpaté guličky pom-pom
  • lepidlo, alebo tavnú pištol
  • konáriky ? (skúste pozrieť von, možno tam ešte nejaké po tom silnom vetre ostali)

Tip: Ja som si guličky vyrobila z priadze na plstenie

Priadza sa dá využit ako bytová dekorácia

Želám Vám veľa zábavy pri tvorení a nezabúdajte, že všetko zlé, je na niečo dobré!