Recept na netradičnú fazuľovú…ozdobu

Recept na netradičnú fazuľovú…ozdobu

Domov / Blog / Recept na netradičnú fazuľovú…ozdobu
https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2018/11/fazule-m.jpg

Ak čakáte, že tu nájdete recept na prípravu nejakej fazuľovej špeciality do kuchyne, tak vás asi trochu sklamem, ale predsa len má s kuchyňou niečo spoločné. Táto ťahavá ozdoba nám zdobí kuchynskú linku ?

Tvorivé dekorácie v byte

Asi mi dáte za pravdu, že byt, v ktorom sú zelené rastliny a kvety, na nás pôsobí príjemne. Zeleň nám do bytu prináša kúsok prírody, sviežosti a života. Nie je ale vždy jednoduché sa o kvety starať a dopestovať ich do takej krásy, aby nám robili radosť.

Ponúkam vám teraz jeden jednoduchý recept, ako si vypestovať nenáročnú ťahavú rastlinku, ktorá vám spríjemní domov.

Jedného dňa prišiel za mnou syn s prosbou, že by si chcel niečo zasadiť. Nemala som práve čas, tak som mu povedala, nech si premyslí, čo by to malo byť a niekedy to zasadíme. Čas plynul a stále sme nič nezasadili.

Raz bola u nás na návšteve babka, vášnivá pestovateľka a tá sa podujala, že spolu niečo zasadia. Bola som rada, že sa ponúkla a celú vec som im prenechala.

Zasadili fazuľky.

Začali sme sa o rastlinky starať a rastlinkám sa podľa toho aj darilo. Rástli a rástli a o chvíľu ich bolo treba presadiť. Dostali väčší kvetináč, ale keďže začali poriadne rásť aj do výšky a potrebovali sa po niečom ťahať, rozmýšľala som, čo im dať ako oporu.

Tvorivé nápady - fazuľa ako dekorácia v byteKeď už všetky paličky začali byť krátke, vymysleli sme toto. Na hornú skrinku kuchynskej linky sme prilepili špagát a ten sme spustili až ku kvetináču a tam sme ho uviazali. Vznikla tak dostatočne dlhá podpora, po ktorej sa rastlinky mohli ťahať a zároveň aj veľmi príjemná dekorácia, ktorá nám oživila celú miestnosť.

Ak by ste si chceli doma takúto rastlinku vypestovať, budete potrebovať:

kvetináč s hlinou

špagát

fazuľu

čo potrebujete na zelenú dekoráciu v byte

Postup ako zasadiť fazuľu asi nemusím podrobne opisovať, predpokladám, že to zvládnete. Dám vám len tip, ako upevniť špagát, aby bol dostatočne pevný pre rastlinu. Môžete ho, ešte pred nasypaním hliny, prevliecť dierkou na dne kvetináča, zauzliť a potom zasypať. Hornú časť upevnite napríklad o vrch kuchynských skriniek, ale môžete ho uviazať aj o nejakú skrutku, zavesiť na háčik. Hlavné je, aby pevne držal.

Zelený predel v kuchyniAk si takýchto rastliniek vypestujete niekoľko vedľa seba a umiestnite ich do priestoru, môžu vám poslúžiť aj ako deliaca stena.

A ak sa vám nápad nepozdáva, alebo sa vám do niečoho takého nechce, tak si môžete uvariť aspoň dobrú fazuľovú polievku ?