Detská izba pre dvoch chlapcov

Detská izba pre dvoch chlapcov

Domov / Referencie / Detská izba pre dvoch chlapcov
https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2021/03/04_alt041obalka-1280x854.jpg

Malou nevýhodou izieb pri zariaďovaní je, keď sú dvere alebo okno umiestnené hneď pri stene. Väčšinou je lepšie, keď vedľa nich ostane aspoň 50cm, najlepšie 65cm, aby sa na stenu zmestila vstavaná skriňa. Zariaďovanie takej izby je flexibilnejšie a poskytne viac alternatív. Ale ani v takomto prípade nie je nič stratené.

Alternatívy detskej izby

Požiadavka bola zariadiť detskú izbu pre dve deti s možnosťou prespatia kamaráta a využiť izbu na maximum. Vznikli viaceré alternatívy s dvoma dolnými posteľami alebo s poschodovými posteľami. Príležitostné prespatie pre kamaráta sa vyriešilo vysúvacou posteľou. Tá počas bežného používania izby nezaberá priestor, ale v prípade potreby dobre poslúži.

O najvýhodnejšej pozícii stola v detskej izbe by sa tiež dalo všeličo popísať. Dôležité je, ujasniť si a vybrať to, čo vyhovuje vám. Niekto má rád stôl pod oknom, pretože takto má stále dostatok svetla. Niekto by si takúto možnosť zase nikdy nevybral, pretože potom nemá dobrý prístup k oknu.

V tejto izbe sme sa zaoberali aj farebným riešením. Keďže sa jednalo o chlapcov, pastelové tóny boli orientované do modrej a zelenej v kombinácii s neutrálnou sivou.

Kliknite na obrázky a pozrite si návrhy zariadenia detskej izby