Zariadenie obývačky s kuchyňou

Zariadenie obývačky s kuchyňou

Domov / Referencie / Zariadenie obývačky s kuchyňou
https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2022/02/2020-05-03-titulka-1280x854.jpg

Zariadenie kuchyne s obývačkou a jedálňou môže byť niekedy oriešok. Sú to totiž funkčne úplne odlišné priestory, ale keďže sú dispozične prepojené, vyžadujú si určité zladenie aj po vizuálnej stránke. Výhodou v tomto prípade je, že kuchyňa je trošku skrytá v samostatnom výklenku.

Kuchyňa

Keď sa jedná o zariadenie kuchyne, musí ísť estetika ruka v ruke s funkčnosťou a efektívnosťou. Preto je pri zariaďovaní dobré zachovať usporiadanie spotrebičov v náväznosti na postupnosť kuchynských úkonov. Vyložíme potraviny z chladničky, umyjeme ich, krájame, miešame, tepelne upravujeme a nakoniec servírujeme na stôl.  Oživením tejto kuchyne je zástena, ktorá je vyskladaná zo šesťuholníkov viacerých odtieňov hnedo-béžovej. V mieste prepojenia kuchyne s obývačkou sa obklad postupne vytráca na bielej stene.

Jedáleň

Jedálenský stôl je umiestnený v náväznosti na kuchyňu, aby sme sa pri obsluhe veľmi nenabehali. V tejto časti sa nachádza aj krb, ktorý príjemne dotvára atmosféru. Priestor nad stolom je otvorený cez dve podlažia, čo umožňuje lepší prechod tepla z krbu aj na vyššie podlažie a zároveň pridáva tomuto miestu určitú dôležitosť.

Obývačka

Zariadenie obývačky so svojimi zónami poskytuje viacero možností využitia. Či už ako jeden veľký priestor pre stretnutia s priateľmi a návštevami, alebo kútik na čítanie, relaxovanie a pozeranie televízie. Ďalší rozmer celému priestoru dáva jeho vizuálne aj funkčné prepojenie so záhradou a vonkajšou terasou.

Materiálové a farebné riešenie

Aby sa dosiahlo celkové prepojenie a zladenie obývačky s kuchyňou a jedálňou, základ, čiže hlavné a vstavané prvky sú neutrálnej farebnosti

  • biela
  • béžová
  • hnedá /drevo/
  • farby sú použité na doplnkoch a mobilných nábytkoch, ktoré sa dajú v prípade potreby časom ľahko vymeniť

vizualizácie: Studio HIT

Kliknite na obrázky a pozrite si vizualizácie obývačky s jedálňou a kuchyňou