Víkendový dom na vidieku

Víkendový dom na vidieku

Domov / Referencie / Víkendový dom na vidieku
https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2020/02/obyvacka-nahlad-1280x854.jpg

Zadanie od klienta

Tento dom patrí manželskému páru, ktorý si ním splnil svoj životný sen o bývaní. Mal to byť víkendový dom, ktorý by bol ale celoročne obývateľný. Projekt bol už vypracovaný, ale nevedeli si celkom dobre predstaviť, ako to zariadiť a doladiť v interiéri, aby bol výsledok taký, po ktorom túžili.

Návrh zariadenia interiéru

Priestor obývačky s kuchyňou je spojený a zároveň otvorený smerom do podkrovia a vzniká jeden vzdušný veľkorysý priestor s centrálnym krbom. Aby takýto priestor nepôsobil monotónne, šikmá časť strechy sa zvnútra obloží dreveným obkladom bielej farby. To podporí jeho svetlosť ale zároveň vnesie určitú štruktúru povrchu.

Farebnosť a materiály

Farebnosť celého priestoru je jednoduchá. Biela s čiernou v kombinácii s drevom, bledou tehlou /obklad steny oddeľujúcej obývačku od ostatnej časti domu/.  Na oživenie sa použije jeden odtieň pastelovej farby. Možno sa to ani nezdá, ale aj detaily môžu byť dôležité. V tomto prípade je to obloženie ostenia vysokých okien dreveným obkladom vo farbe podlahy.

Zaujímavým prvkom v priestore je kuchynská linka, ktorá zároveň slúži ako optický predel medzi obývačkou a kuchyňou. V predĺžení pracovnej dosky má okienko, ktoré sa dá využiť napríklad na praktické servírovanie občerstvenia do obývačky.

Ostatné izby domu

Spálňa je situovaná na opačnej strane domu a je zariadená prakticky a jednoducho. Farebne sa tiež prispôsobuje celkovému charakteru domu. Kúpeľňa je vyriešená ako prepojenie spálne s ostatnou časťou domu. Umývadlá sú osadené na stienke, ktorá oddeľuje intímnejšiu časť kúpeľne s vaňou a sprchovým kútom.

Podkrovie, ktoré je využiteľné iba v jednej časti domu – nad spálňou a kúpeľňou, bude slúžiť ako hosťovská izba, herňa a knižnica.

vizualizácie: www.dakruarch.sk

Kliknite na obrázky a pozrite si návrhy zariadenia interiéru