Spálňa s kútikom pre dieťa

Spálňa s kútikom pre dieťa

Domov / Referencie / Spálňa s kútikom pre dieťa
https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2021/03/05-farby1-1280x854.jpg

Niekedy sa dostaneme do situácie, keď potrebujeme prideliť jednej miestnosti viaceré funkcie. To sa stalo aj v prípade tejto spálne, pretože bolo treba izbu prispôsobiť viacerým požiadavkám. Na jednej strane manželská posteľ na spanie, ako druhé dostatok úložného priestoru na oblečenie a na strane tretej hrací kútik pre dieťa.

Alternatíva 01

V prvej alternatíve je posteľ umiestnená v rohu miestnosti. Tým vznikol priestor pre plnohodnotné skrine pri oboch stenách. Navyše sa dá využiť aj rohový priestor nad posteľou na menej hlboké skrinky alebo police. V rohu pri okne je priestor pre dieťa a jeho hrací kútik. Aby malo dieťa väčší pocit súkromia, dá sa využiť jednoduchý typ textilného baldachýnu zaveseného zo stropu.

Ďalšia alternatíva

V tejto alternatíve je posteľ umiestnená pri okne. Výhodou oproti predošlej možnosti je, že prístup k posteli je možný z oboch strán. Zároveň môže byť jedna celá stena využitá na osadenie vstavaného šatníka. Detský kútik je na rovnakej pozícii ako v predošlej alternatíve. Rozdiel je v tom, že tentokrát je vytvorený formou relax kútika s matracom a malým stolíkom.

Farebné riešenie

Základ izby tvorí trojica farieb biela – sivá – drevo. Biele steny a nábytok, drevená podlaha a sivý koberec vytvoria jemný farebný základ. Následne je miestnosť doplnená odtieňmi ružovej, ktorá sú obľúbenou farbou majiteľky a jej dcérky. Ružová je zvýraznená farbou „magenta“, ktorá miestnosť oživí. Táto sa použije na doplnkoch a textíliách a v prípade, že majiteľku omrzí, dá sa ľahko vymeniť za inú.

Kliknite na obrázky a pozrite si alternatívy zariadenia spálne