Rekonštrukcia poschodového domu

Rekonštrukcia poschodového domu

Domov / Referencie / Rekonštrukcia poschodového domu
https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2020/02/nahlad-1280x854.jpg

Požiadavky klienta na rekonštrukciu

Mladý manželský pár žijúci v Nemecku ma oslovil, aby som im pomohla navrhnúť novú dispozíciu domu, ktorý sa chystali zrekonštruovať. Pomerne rozsiahle priestory na prízemí, doteraz slúžiace ako sklad, sa mali premeniť na dennú časť domu s kuchyňou, obývačkou a príručnou hygienou. Keďže sa jednalo o prízemie, mohlo tu vzniknúť aj prepojenie s terasou a záhradou.

Oddelenie dennej a nočnej časti domu

Vyššie poschodie, kde sa doteraz odohrávala prevažná časť života rodiny, sa premenila na nočnú časť domu. Keďže kuchyňa s obývačkou sa presunuli o poschodie nižšie, tu sa uvoľnilo miesto na priestrannú spálňu so šatníkom a izbu pre hostí.

Po preverení viacerých alternatív sa ako najvyhovujúcejší ukázal variant, ktorý spojil kuchyňu s obývačkou do jedného priestoru. Kuchynská linka je navrhnutá do tvaru L ukončená vysokými skriňami a zabudovaným krbom.

Pri protiľahlej stene je umiestnený gauč a obývačkové sedenie. Pri východe na terasu je v rohu kreslo na čítanie spolu s malou knižnicou. Jedálenský stôl sa nachádza v strede miestnosti, kde spája a zároveň oddeľuje tieto dve časti izby.

vizualizácie: Studio HIT

Kliknite na obrázky a pozrite si návrhy dispozičného riešenia rodinného domu