Blog Okom architektky, srdcom ženy

Blog Okom architektky, srdcom ženy

Kamienky mozaiky, ktoré zbieram na ceste svojho života nielen ako architektka, ale aj ako žena a mama.

AllBlogDIY – tvorivé nápadyNa návšteve u ...
https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2020/02/nahlad-1280x640.jpg

Mladý manželský pár žijúci v Nemecku ma oslovil, aby som im pomohla navrhnúť novú dispozíciu domu, ktorý sa chystali zrekonštruovať. Pomerne rozsiahle priestory na prízemí, doteraz slúžiace ako sklad, sa mali premeniť na dennú časť domu s kuchyňou, obývačkou a príručnou hygienou.

https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2017/05/news-07-1280x640.jpg

Aby nám práca v kuchyni išla od ruky, treba pri jej zariaďovaní dodržať niekoľko základných pravidiel. Jedným z najdôležitejších zásad je zoradiť spotrebiče podľa postupu kuchynských prác. Tie za sebou nasledujú v tomto poradí: VYBERIEM Z CHLADNIČKY - UMYJEM - UVARÍM – SERVÍRUJEM.

https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2020/02/obyvacka-nahlad-1280x640.jpg

Tento dom patrí manželskému páru, ktorý si ním splnil svoj životný sen o bývaní. Mal to byť víkendový dom, ktorý by bol ale celoročne obývateľný. Projekt bol už vypracovaný, ale nevedeli si celkom dobre predstaviť, ako to zariadiť a doladiť v interiéri, aby bol výsledok taký, po ktorom túžili.

https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2020/03/kuchyna2-1280x640.jpg

„Kúpili sme štvorizbový byt. Má krásnu, priestrannú obývačku a veľkú detskú izbu ale kúpeľňa a wc sú minimálne. Máme malé deti, takže by nám v kúpeľni viac vyhovovala vaňa, ale spolu s pračkou sa to tam nezmestí.“

https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2019/03/01.jpg

„Nejakú predstavu o zariadení obývačky som na začiatku mala, no nebola som si vôbec istá, či by to vyzeralo dobre a už vôbec nie, ako to farebne zladiť. Pomohli ste mi predstavu pekne učesať a dať mi nové nápady. Teraz  už som spokojná, lebo  viem, ako to chcem mat a ostáva nám už len sa do toho pustiť:)“ Stanislava Šimčíková

https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2018/11/gastany-970x647-970x640.jpg

Keď kráčam jesenným parkom a vidím ako sa na zemi leskne čerstvo spadnutý gaštan, nikdy neviem odolať a musím ho zdvihnúť. Jeho energia ma niečím priťahuje. Okrem milých postavičiek, ktoré s deťmi každoročne vyrábame, nám však gaštany môžu ponúknuť oveľa viac. Skrýva sa v nich totiž sila, ktorú môžeme veľmi jednoducho využiť na skvalitnenie nášho bývania.

https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2019/01/spanielsko75.jpg

"Ďakujeme za vypracovanie architektonického návrhu nášho bytu v podkroví s dvoma terasami v Španielsku. Požiadavkou bolo, vymyslieť nový priestor pre kuchyňu a prepojiť ju s obývacím priestorom, vytvoriť office priestor a zároveň guest room v jednom."

https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2018/12/RD_01s.jpg

"Nejen že vzala v potaz všechny mé požadavky a skvěle je zakomponovala do návrhu, ale vymyslela takové řešení, které by mě ani ve snu nenapadlo. Umístění příček a úložných prostor je prostě geniální. Moc děkuji, dokonce i manžel je nadšený."