Gaštany a princezné na hrášku

Gaštany a princezné na hrášku

Domov / Blog / Gaštany a princezné na hrášku
https://www.okomarchitektky.sk/wp-content/uploads/2018/11/gastany-970x647.jpg

Keď kráčam jesenným parkom a vidím ako sa na zemi leskne čerstvo spadnutý gaštan, nikdy neviem odolať a musím ho zdvihnúť. Jeho energia ma niečím priťahuje. Okrem milých postavičiek, ktoré s deťmi každoročne vyrábame, nám však gaštany môžu ponúknuť oveľa viac. Skrýva sa v nich totiž sila, ktorú môžeme veľmi jednoducho využiť na skvalitnenie nášho bývania.

Gaštany môžu na jeseň skrášliť bývanie

Už naši predkovia vedeli, že gaštany majú schopnosť rušiť nepriaznivé žiarenia a geopatogénne zóny. Vedeli, že keď si ich uložia pod posteľ, tak im pomôžu vyhnúť sa rôznym neduhom a zaručia im kľudný a zdravý spánok.

Gaštan

Pamätáte si rozprávku o Princeznej na hrášku? Táto princezná nemohla kľudne spávať kvôli hrášku, ktorý ju tlačil aj cez niekoľko matracov. Budila sa preto vždy unavená a nevyspatá. Keď teda budete umiestňovať gaštany pod posteľ, nájdite im také miesto, aby vaše princezné a princov netlačili. Ak gaštany vhodne umiestnite pod posteľ detí, budú sa naopak budiť dobre vyspaté a oddýchnuté. A nezabudnite samozrejme ani na seba, veď dobre oddýchnuté deti potrebujú aj dobre oddýchnuté mamy a ockov!

Páčila sa mi spomienka jednej mamičky, ktorej starká dávala pod posteľ gaštany, vždy taký počet, koľko mala rokov + 1. Aj jej starká si vždy nazbierala podľa svojho veku + 1.

Tvorivé nápady z gaštanov

A ak rozmýšľate nad tým, do akého vrecúška gaštany umiestniť, môžete sa inšpirovať mojim látkovým vrecúškom, ktoré je ešte predelené na 6 priehradiek, aby sa v ňom gaštany neposúvali. Takto naplnené vrecúško a energia gaštanov vám vydrží práve jeden rok a keď príde ďalšia jeseň, nazbierate si opäť čerstvé gaštany.

Vrecúško na gaštany